מאמרים

ההייטק הישראלי פורח בירושלים – בואו לגלות את עתיד הטכנולוגיה הישראלית בעיר הבירה

ההייטק הירושלמי לא עוצר לרגע.
הייטק בירושלים

ההייטק הירושלמי לא עוצר לרגע. לאחרונה דווח על כך שהרשות לפיתוח ירושלים תקצה 150 מיליון שקל עד סוף 2026 למענקים ותוכניות האצה ובמקביל עתיד לקום בעיר פארק הייטק נוסף למתחמים הקיימים – פארק גב ים העברית.

חגיגות יום ירושלים המתקרבות מהוות הזדמנות מצוינת להפנות זרקור לזירת ההיי-טק הפורחת בירושלים. במהלך השנים האחרונות, העיר הבירה הפכה למוקד משיכה מרכזי עבור חברות טכנולוגיה, ארגונים, יזמים צעירים וחממות היי-טק. על פי נתונים עדכניים, כיום פועלות בירושלים למעלה מ-650 חברות טכנולוגיה, המעסיקות יותר מ-22,000 עובדים בתחומי הפיתוח, התכנות, הייצור ועוד.

זירת ההיי-טק הירושלמית צומחת בקצב מרשים ומהווה מוקד כלכלי וטכנולוגי חשוב בישראל.  מגוון רחב של חברות, החל מסטארט-אפים צעירים ועד ענקיות טכנולוגיה בינלאומיות, בוחרות להשתקע בירושלים ולהרחיב את פעילותן בעיר ומוקדי החדשנות וההיי-טק בירושלים מצליחים למשוך כישרונות טכנולוגיים מהארץ ומהעולם.

ירושלים הפכה כבר מזמן למוקד משיכה בתעשיית ההיי-טק והיזמות הטכנולוגית, כאשר רכישת חברת מובילאיי על ידי אינטל תמורת 15 מיליארד דולר הדגימה את ההצלחה המסחררת שניתן להשיג בעיר זו. אך זוהי רק דוגמה אחת מני רבות לסיפורי ההצלחה שצמחו בירושלים.

עיריית ירושלים זיהתה את הפוטנציאל העצום הטמון בפיתוח תעשיית ההיי-טק המקומית, ופועלת בדרכים שונות לעודד יזמות טכנולוגית.
החל מהקצאת אזורים ייעודיים להיי-טק, דרך השקעה בתשתיות ועד מתן מענקים ליזמים. כתוצאה מכך, קמו בעיר מרכזי פיתוח טכנולוגיים מרשימים ושוקקי חיים, כמו הר החוצבים, הגן הטכנולוגי מלחה, הפארק הביוטכנולוגי וכפר ההיי-טק בגבעת רם. במקביל, שכונות רבות בעיר עוברות שדרוג במגורים ובמתחמי התעסוקה והפיתוח, דוגמת שכונת תלפיות.

העידוד העירוני והגידול באוכלוסייה משכו לירושלים נוכחות מרשימה של חברות היי-טק מובילות, כמו אינטל, סיסקו ומלאנוקס, וכן חברות ממשלתיות המחפשות כוח אדם מנוסה בתחום הטכנולוגי.
חברות בינלאומיות ומקומיות נוספות הקימו או עתידות להקים מרכזי מחקר ופיתוח בעיר, ביניהן מיקרוסופט, אפל ורפאל.
כתוצאה מכך, המועמדים למשרות היי-טק בירושלים ובסביבתה נהנים מהיצע רחב של משרות אטרקטיביות בכל תחומי הטכנולוגיה: רשתות, סייבר, בדיקות, פיתוח תוכנה ועוד. פרויקט נימבוס הממשלתי אף הגביר את הביקוש לטכנולוגיות ענן מתקדמות ולמומחים בתשתיות ענן.

קורס הייטק בירושלים

ג'ון ברייס ירושלים – שער הכניסה להייטק בעיר הבירה

רוצים להשתלב בתעשיית ההייטק הירושלמית? ג'ון ברייס ירושלים היא המכללה המובילה בעיר הבירה להכשרת כוח אדם איכותי לתעשיית ההיי-טק המשגשגת. המיקום האסטרטגי של המוסד בלב ירושלים מאפשר לסטודנטים נגישות מרבית לתוכניות הלימוד המגוונות והחדשניות שהיא מציעה.

מוזמנים ליהנות ממגוון רחב של קורסים טכנולוגיים מתקדמים, החל מתכנות בשפות תכנות מבוקשות כמו JAVA, דרך קורסים בתשתיות ענן ועד להכשרות בתחומי אבטחת סייבר, בדיקות תוכנה ועוד. הסביבה הלימודית כוללת כיתות לימוד מצויידות בטכנולוגיות מתקדמות ואפשרות ללימודים במתכונת היברידית המשלבת לימוד פרונטלי ומרחוק.

יתרון נוסף של ג'ון ברייס ירושלים הוא ההכרה של הקורסים על ידי משרד הביטחון, המאפשרת לחיילים משוחררים לנצל את זכאותם לפיקדון לצורך השתלמויות מקצועיות. בנוסף, המכללה מציעה ייעוץ לימודים חינם לכל המעוניינים, במטרה לסייע בבחירת התוכנית המתאימה ביותר לצרכים ולשאיפות של כל סטודנט.

ירושלים היא עיר תוססת ומגוונת, המשלבת בתוכה אווירה קוסמופוליטית עם מסורת עשירה. העיר מציעה מגוון של אפשרויות בילוי, קולינריה משובחת ומוסדות לימוד מכל הסוגים. בנוסף, היא מהווה בית לקהילה פורחת של חללי עבודה משותפים, אקסלרטורים ויזמים טכנולוגיים.
התחבורה הציבורית היעילה, כולל רכבת קלה, מאפשרת ניידות נוחה בתוך העיר ומחוצה לה.
אין ספק שעבור מי שמחפש את ההזדמנות הבאה בתעשיית ההיי-טק, ג'ון ברייס ירושלים היא הבחירה המושלמת להשיג את המיומנויות הדרושות ולהתקדם בקריירה המקצועית.

*הנתונים מאתר "כלכליסט" ו"דה מרקר".

תוכן עניינים

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

קורסים שאולי יעניינו אותך

מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם: