מאמרים

קורס Data Analyst Expert
מכללת ג'ון ברייס ירושלים

310

 שעות אקדמיות

על הקורס

תפקיד 0-2 שנות ניסיון 3-5 שנות ניסיון 6+ שנות ניסיון ראש צוות/מנהל.ת
11-15
13-17
19-25
26-33
19-23
26-29
30-35
36-46
14-16
16-20
20-26
26-32

המרצים בקורס

לירן בן חיים

מנהל אקדמי – לירן בן חיים

משמש כ-CTO בחברת מאבל טכנולוגיה. החברה מתמחה בפיתוח פתרונות ראיה ממוחשבת ועיבוד נתונים מסוגים שונים בתחום הרפואי, הנדסה אזרחית ועוד. בעל ניסיון של 22 שנה בפיתוח תוכנה בסביבות עתירות נתונים, Big Data, Cloud. מנהל מקצועי לתחום Data Science ו- Machine Learning בג'ון ברייס הדרכה.

עולם הדאטה אנליסט

בעידן ה-BIG DATA ניתוח נתונים הוא קריטי להפקת תובנות עסקיות וקבלת החלטות מושכלת מבוססת נתונים.
באמצעות הניתוח המעמיק של מערכת נתונים גדולה ומורכבת ניתן לזהות מגמות ודפוסים, לפתור בעיות, להעריך ביצועים, לנהל סיכונים, לייעל משאבים ולאתר את היתרון התחרותי בזירה העסקית.
דאטה אנליסט – Data Analyst Expert – הוא מי שיודע לעבד ולנתח נתונים באמצעות טכניקות שונות ומגוון כלים, שפות תכנות, תוכנות סטטיסטיות ולבצע הדמיה של נתונים, זאת על מנת לאפיין תבניות, דפוסים חוזרים ולהציע מסקנות והמלצות אותן ניתן לתרגם לדרכי פעולה פונקציונאליות לשיפור תהליכים, הענקת ערך מוסף ותוכנית אסטרטגית לארגונים קטנים וגדולים.

איך הפך הדאטה אנליסט למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

בעולם שמונע על ידי איסוף שיטתי וגובר של נתונים וצבירת מידע, גובר הביקוש לדאטה אנליסט, שידע לפרש נתונים ולחלץ מתוכם תובנות חשובות.
הזדמנויות הקריירה מגוונות וניתן להשתלב בתעשיות שונות – הייטק, בריאות, פיננסים, מסחר אלקטרוני, ביטחון ועוד ואף להיות קודקוד משמעותי בתהליך קבלת החלטות אסטרטגי, ליהנות מעבודה דינאמית, חדשנית ומרתקת ולהתקדם לתפקידי מפתח בעולם ניתוח וויזואליזציית נתונים.

מתאים לכם לעבוד בהייטק? מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם:

מהם הכישורים שנדרשים כדי להיות דאטה אנליסט למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

כדי לאייש משרות בתחום הדאטה אנליסט, חשוב לדעת כיצד לבצע ניתוחים סטטיסטיים באמצעות טכניקות סטטיסטיות, כמו גם לעבוד עם הדמיה של נתונים באמצעות כלים דוגמת Power BI . מנתחי נתונים נדרשים לשלוט גם בשפות תכנות כגון Python או R וליצור שאילתות מסד נתונים באמצעות SQL.
ברמה האישיותיות, מנתחי נתונים טובים בהתמודדות עם בעיות, בעלי כישורים אנליטיים, סבלנות רבה לקראת למידה מתמשכת, יחסי אנוש טובים.

למי זה מתאים?

דאטה אנליסט הוא תחום שמתאים למי שמתעניין בתחום הנתונים, מעוניין לשלב בין ידע טכני לניתוח, בעל הכרות בשפות תכנות רלבנטיות, ניחן בחשיבה אנליטית ותשומת לב לפרטים, יכולת תכנון וחשיבה עסקית טובה.

איפה אפשר לעבוד ומה השכר?

מנתחי נתונים יכולים להשתלב במגוון רחב של תעשיות וארגונים: הייטק, פיננסים, שירותי בריאות, שיווק, חינוך, ביטוח, תקשורת, אנרגיה, קמעונאות – לנתח התנהגות צרכנים, דמוגרפיה של לקוחות, מגמות שוק ועוד במגוון חברות לוקאליות ובינלאומיות עם אפיקי קידום בהובלת פרויקטים אנליטיים רחבי היקף.
השכר החודשי הממוצע של דאטה אנליסט הוא 13,188 ₪.

מיתוסים על תפקיד הדאטה אנליסט

במרוצת השנים נוצרו מספר מיתוסים סביב תפקיד הדאטה אנליסט אשר יצרו תפיסה שגויה על התחום. כך למשל, הסברה הרווחת היא שתפקיד דאטה אנליסט עוסק רק בחישובים מתמטיים וזו היא טעות, כיוון שמנתחי נתונים מייצרים חישובים על מנת להפיק מסקנות ולחלץ תובנות חשובות. כמו כן, שהתחום עוסק רק בחיזוי וגם זו שגיאה, כיוון שמנתחי נתונים מנתחים ומאבחנים אירועי עבר כולל, הסיבות והתנאים שהובילו להתהוותם ולא רק חוזים מה עתיד ועשוי להתרחש. מיתוס שגור נוסף הוא שמדובר במקצוע נקודתי או בפרויקט צר ובפועל, מנתחי נתונים יכולים להוביל פרויקטים רוחביים ולעבוד מול לקוחות וממשקים רבים.

השאירו פרטים לתיאום מבדק התאמה ללא עלות!

להיות דאטה אנליסט

דאטה אנליסט הוא תחום שיאפשר לכם לגעת בעולם תוכן מרתק תוך איסוף נתונים ממגוון מקורות, שליפת נתונים, עיבוד הנתונים באמצעות כלים שונים, מחקר של הנתונים והצלבתם לצורך הבנת דפוסים חוזרים, ביצוע חישובים סטטיסטיים, כתיבת מסמכי אפיון, עבודה מול בסיסי נתונים גדולים, יצירת לוחות מחוונים להמחשת הנתונים.
כל זה תוך שיתוף פעולה עם אנליסטים אחרים, מנהלי פרויקטים, מנהלי פיתוח עסקי ועוד.
התעשייה מתפתחת בקצב מואץ ומנתחי נתונים לומדים כל עת על מגמות בתעשייה וכלים חדשניים כדי לייעל את הביצועים.

איך להפוך לדאטה אנליסטים

הדרך להשתלבות בתחום ניתוח הנתונים מתחילה בהכשרה מקצועית מעשית לפיתוח מיומנויות הליבה והכרות ושליטה עם הכלים ועולם התוכן – קורס דאטה אנליסט במסגרתו יושגו התשתית והרקע לביצוע חישובים סטטיסטיים ומתמטיים, שליטה בשפות התכנות הנפוצות כמו Python, שאילתות SQL למסד נתונים, הדמיית נתונים, עבודה עם כלי ענן תוך התנסות מעשית לצבירת ניסיון ובניית פרויקט מסכם אשר ישמש כתיק עבודות בהמשך בראיונות עבודה.

קורס דאטה אנליסט Data Analyst Expert – ניתוח וויזואליזציית נתונים בשילוב כלים וטכנולוגיות AI במכללת ג'ון ברייס ירושלים במכללת ג'ון ברייס ירושלים

הקורס מהווה הכשרה תיאורטית ומעשית יוקרתית להשתלבות בתחום ה –  Data Analysis והוא כולל לימוד של הנושאים החשובים ביותר לעבודה בתחום.
ביניהם: שפת ה-SQL לחקר נתונים ממסדי נתונים, מודול Database Structures, לימוד שפת התכנות החשובה לעבודה עם נתונים – Python והכרות עם כלי בינה מלאכותית שמסייעים להתמודד עם מסות גדולות של נתונים. כמו כן, לימוד כלי ניתוח עסקי נפוץ בתעשייה – POWER BI ועוד.

מה תלמדו בקורס?

קורס Data Analyst של ג'ון ברייס מכין את בוגריו לקראת השתלבות בעולם ה – Data Analysis ומקנה ידע נרחב בטכנולוגיות המובילות בשוק. כמו כן, קורס זה שם דגש רב על הכנה מעשית, ומשלב תרגולים רבים. במהלך השיעורים יחשפו התלמידים למאגרי מידע רבים ומגוונים ויתנסו במבני Data שונים. במהלך הקורס ילמדו הנושאים הבאים:

משך הקורס, ימי הלימוד והתעודה

הקורס נמשך כ-310 שעות לימוד המחולקות ל-220 שעות לימוד אקדמיות, כ- 20 שעות למידה עצמית באמצעות קורסים מקוונים של John Bryce Online Academy, כ- 70 שעות עבודה עצמאית על פרויקטים.
תעודת גמר המסלול תינתן למי שיעמדו בתנאים הנדרשים: נוכחות בלפחות ב-80% מהמפגשים, מעבר של משימות/מבחנים פנימיים, הגשה ומעבר של פרויקט גמר מעשי.

המרצים בקורס

לירן בן חיים

מנהל אקדמי – לירן בן חיים

משמש כ-CTO בחברת מאבל טכנולוגיה. החברה מתמחה בפיתוח פתרונות ראיה ממוחשבת ועיבוד נתונים מסוגים שונים בתחום הרפואי, הנדסה אזרחית ועוד. בעל ניסיון של 22 שנה בפיתוח תוכנה בסביבות עתירות נתונים, Big Data, Cloud. מנהל מקצועי לתחום Data Science ו- Machine Learning בג'ון ברייס הדרכה.

כך תשתלבו בשוק העבודה לאחר הקורס

הקורס מאפשר לכם לצאת לשוק העבודה עם תעודה של מכללה מוכרת והידע הביצועי הנדרש. המכללה אף מסייעת בייעוץ ובחשיפה להצעות עבודה. תוכלו להציג את פרויקט הגמר המעשי שלכם בפני מעסיקים פוטנציאליים ולהשתלב בתפקידי דאטה אנליסט.

עדיין מתלבטים? לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים!

מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם: