מאמרים

קורס DEVOPS ירושלים
מכללת ג'ון ברייס ירושלים

620

 שעות אקדמיות

על הקורס

עולם ה-DEVOPS

DevOps הוא תחום המשלב בין תהליכי הפיתוח לתפעול המערכות. הוא למעשה חלק מתרבות ארגונית המאגדת רעיונות ושיטות עבודה המקדמות שיתוף פעולה הדוק בין צוותי הפיתוח והתפעול. המטרה שלה היא לאפשר שחרור מהיר, תכוף ואיכותי יותר של יישומים, תוך יישום גישת העבודה הזריזה (Agile) שבה כל שלבי הפרויקט מתבצעים במקביל ובאופן מסונכרן.

בעבר, היה קיטוע בין צוותי הפיתוח והתפעול, וחוסר תקשורת והבנה הדדית לגבי הפעילויות והתקדמות הפרויקטים. DevOps מציע פתרון לכך על ידי יצירת אינטגרציה מלאה בין הצוותים, תקשורת רציפה, ושיתוף פעולה הדוק בכל שלבי התכנון, הפיתוח והתפעול. כך ניתן להוציא מוצרים באיכות גבוהה יותר, במהירות רבה יותר, תוך צמצום בעיות תשתית ושיפור יעילות העלויות.

בין היתר, הגישה כוללת שימוש בכלי אוטומציה, יישום תרבות עבודה המחברת בין פעולות הפיתוח והתפעול, ואינטגרציה מתמשכת. אנשי DevOps מנתחים נתונים, מיישמים כלים הנדסיים לעדכון תהליכים, משתמשים בכלי קידוד ומגבירים ביצועים – הכל במטרה להפחית זמני פריסה ועלויות תשתית, תוך שיפור מתמיד של המוצרים והשירותים המסופקים.

איך הפך ה-DEVOPS למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

DevOps הפך לתחום חם ומבוקש בזכות היתרונות המשמעותיים שהוא מספק לארגונים. גישה זו מאפשרת קצב פיתוח והטמעה מהיר יותר של יישומים ותכונות חדשות, מה שנותן יתרון תחרותי משמעותי בשווקים דינמיים. באמצעות אוטומציה של תהליכים, בדיקות שוטפות ושילוב צוותי פיתוח ותפעול, DevOps מביא לאיכות קוד גבוהה יותר, פחות תקלות ופריסות יציבות ואמינות.

התפיסה של שיתוף פעולה חוצה תפקידים וצוותים, למידה מתמדת וחדשנות מהווים ליבה מרכזית בגישת DevOps. כך מתאפשרת סביבת עבודה דינמית, שקופה ומשולבת היטב עם התקשורת בין כלל הגורמים המעורבים במחזור החיים של המוצר.

הביקוש הגואה לאנשי מקצוע מיומנים בתחום DevOps נובע מהיתרונות המשמעותיים שהוא מספק בתחומי היעילות, התפוקות, איכות המוצר והתחרותיות העסקית. ארגונים רבים מוכנים להשקיע במקצוענים שיוכלו לייעל את מחזור חיי הפיתוח והטמעה של מוצרים טכנולוגיים.

מתאים לכם לעבוד בהייטק? מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם:

מהם הכישורים שנדרשים כדי להיות איש DEVOPS למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

מקצוענים בתחום DevOps נדרשים להיות בעלי יכולות מגוונות הן בהיבטים הטכניים והן בהיבטים הרכים והתפעוליים. מבחינה טכנית, נדרשת הבנה מעמיקה של טכנולוגיות ענן, אוטומציה, תשתיות קוד, כלי CI/CD ועוד. הם צריכים להיות מיומנים בשפות תכנות ותסריט כדי לכתוב קוד לאוטומציה של משימות שונות. בנוסף, יכולת הפעלה והטמעה של טכנולוגיות חדשות היא חיונית בסביבה הדינמית הזו.
מעבר לכישורים הטכניים, אנשי DevOps נדרשים לכישורים רכים חשובים כמו תקשורת בין-אישית טובה, שיתוף פעולה, יכולת פתרון בעיות, חשיבה ביקורתית וגמישות בהסתגלות לשינויים. הם צריכים לעבוד בצורה משולבת עם צוותים רב-תחומיים ולהוביל שיתופי פעולה על מנת לייעל תהליכים ולהגשים יעדים משותפים.

במהלך עבודתם, עליהם לנהל משימות מרובות במקביל בצורה יעילה ולתעדף ביניהן. יכולת ניתוח מצבים מורכבים והפקת לקחים לשיפור מתמיד היא מרכיב קריטי בתפקידם.

למי זה מתאים?

DevOps הוא תחום שיכול להתחיל לבעלי עניין בהיבטי התפעול והאוטומציה של אספקת תוכנה, המעוניינים להרחיב את תחומי הידע שלהם מעבר לקידוד בלבד, וכן מנהלי מערכת המבקשים לצאת מתפקידים מסורתיים ולהיות חלק משיתופי פעולה וזרימות עבודה גמישות ומשולבות יותר.
הוא גם רלוונטי למומחי QA עם רקע בבדיקות אוטומציה, שיכולים לשלב את מומחיותם בתהליכי אינטגרציה ואספקה רציפים של DevOps. בנוסף, מקצוענים מתחומי IT שונים כמו רשתות, אבטחה וכדומה, החפצים להתקדם לתפקידים חדשניים ולהעמיק את הידע שלהם בכלים ופרקטיקות מודרניות, ימצאו את DevOps כזירה מתאימה.
התחום פונה גם לאנשים בעלי סקרנות אינטלקטואלית וחשיבה גמישה, הנלהבים ללמוד טכנולוגיות ושיטות עבודה חדשות באופן מתמיד ולהתמודד עם אתגרים מורכבים, בשילוב מיומנויות טכניות עם יכולות ניהול, תקשורת ושיתוף פעולה צוותי.

איפה אפשר לעבוד ומה השכר?

מקצוענים בתחום DevOps דרושים במגוון רחב של ארגונים וענפים, מכיוון שהם משלבים ומשפרים את תהליכי הפיתוח והתפעול של מערכות תוכנה. כמו למשל: בחברות טכנולוגיה ופיתוח תוכנה, בחברות מסחר אלקטרוני ושירותי ענן, במוסדות פיננסיים, בארגונים ממשלתיים ועוד. השכר הממוצע למקצוענים בתחום DevOps הוא 21,508 ₪.

מיתוסים על תפקיד DEVOPS

ישנן תפיסות שגויות רבות סביב DevOps. ראשית, חשוב להבין שDevOps אינה מחליפה את צוותי הפיתוח והתפעול, אלא מעודדת שיתוף פעולה ביניהם תוך שימור תפקידיהם החיוניים. בנוסף, DevOps אינה מתמקדת רק באוטומציה – זהו אמנם רכיב מרכזי, אך היא גם מקדמת שינוי תרבותי ואחריות משותפת בין הצוותים. כמו כן, DevOps אינה רלוונטית רק לחברות גדולות או יישומי אינטרנט – ארגונים וסוגי יישומים שונים יכולים להפיק תועלת מיישום עקרונותיה.

השאירו פרטים לתיאום מבדק התאמה ללא עלות!

להיות איש DEVOPS

אנשי DevOps הם מומחים בשילוב ואינטגרציה של תהליכים טכנולוגיים לאורך מחזור החיים של פיתוח תוכנה. במהלך עבודתם, הם פועלים בשלבים שונים  – החל מאוטומציה של הפיתוח והבנייה, דרך פריסה מבוקרת של יישומים, וכלה בניטור ותפעול שוטף. לשם כך, הם נדרשים לרכוש מגוון רחב של כלים וטכנולוגיות מתקדמות כמו שפות תכנות, ניהול תצורה, ענן, מערכות ניטור, Docker, Kubernetes ועוד.

איך להפוך לאיש DEVOPS

הדרך הטובה ביותר להשתלב בתחום היא באמצעות קורס DevOps. הקורס מקנה הכשרה מקיפה ומעמיקה בתחום ה-DevOps, החל מהבסיס התיאורטי והטכנולוגי של עולם הלינוקס ועד לכלים ותהליכים מתקדמים. המשתתפים רוכשים ידע נרחב בנושאים מרכזיים כגון מחזור חיי התוכנה, סביבות אינטגרציה ופריסה רציפות (CI/CD), טכנולוגיות ענן עם דגש על AWS, אוטומציה ופיתוח תוכנה בשפת Python. חלק משמעותי מהלימודים מבוצע באמצעות מעבדות וירטואליות מקצועיות, הסטודנטים מתנסים בפרויקטים מהשטח ומעמיקים את הבנתם בארכיטקטורות תוכנה תוך שילוב כלים לניהול ענן, CI וכן אוטומציה של תשתיות באמצעות OpenTofu.

קורס DEVOPS במכללת ג'ון ברייס ירושלים במכללת ג'ון ברייס ירושלים

קורס DEVOPS במכללת ג'ון ברייס בירושלים מכשיר את הלומדים לעמוד באתגרי התפעול המודרניים של מחזור חיי תוכנה. הוא מקנה הבנה רחבה של גישות, תהליכים וכלים לשילוב יעיל של פיתוח תוכנה עם תפעולה. הסטודנטים רוכשים ידע מקיף בשלבי התכנון, הפיתוח, הבדיקות וההטמעה של יישומים, תוך למידה מעשית של טכנולוגיות DevOps מובילות. בסיום הלימודים, הבוגרים מוכנים להתמודד עם אתגרי תפעול מורכבים, לייעל תהליכי עבודה ולהטמיע פרקטיקות DevOps בארגונים טכנולוגיים.

מה תלמדו בקורס?

בקורס DevOps תלמדו את התפיסה והמתודולוגיה של תהליכי פיתוח ותפעול תוכנה משולבים. לדוגמא: רכישת ידע יסודי בסביבת לינוקס, כולל הכרת מבנה מערכת הקבצים, ניהול רשת, שירותים וכלי צינורות ומסננים, תכנות תסריטים בסיסי בשפת Bash. כמו כן, כלי עבודה חיוניים בתחום הגרסאות והנדסת תוכנה, כגון Git, GitHub, וסביבת העריכה VSCode. מיומנויות בסיסיות בתכנות פייתון והבנת מחזור החיים של תוכנה וארכיטקטורות מודרניות, תוך התמקדות בתפעול ואוטומציה בענן.
בנוסף, לומדים להתקין ולהגדיר שירותי ענן מובילים כגון AWS ו-Azure, ונחשפים לכלי אוטומציה לתשתיות כקוד (Infrastructure as Code) כגון OpenTofu ו-Ansible. בהמשך, הקורס מקנה הבנה במיקרו-שירותים, ניהול קונטיינרים באמצעות Docker, ויישום Kubernetes לניהול מסדי קונטיינרים. כמו כן, תהליכי אינטגרציה וסיפוק רצופים (CI/CD) עם כלים כגון Jenkins ו-GitHub Actions, וכן שיטות לניטור ובקרה של מערכות מבוזרות באמצעות Prometheus.

משך הקורס, ימי הלימוד והתעודה

הקורס מקיף סך של 620 שעות לימוד, המחולקות באופן הבא:  הסטודנטים משתתפים ב-400 שעות של הרצאות אקדמיות וסדנאות מעשיות עם מרצים מקצועיים. כמו כן, כ-100 שעות מוקדשות ללמידה עצמית באמצעות הפלטפורמה המקוונת של John Bryce Online Academy. בנוסף, כ-120 שעות נועדו לעבודה עצמית על פרויקטים יישומיים ומעשיים.
כדי לקבל תעודת סיום רשמית מטעם מכללת ג'ון ברייס נדרשת נדרשת נוכחות מינימלית של 80% מכלל המפגשים הלימודיים. שנית, יש להשיג ציון עובר בכל המבחנים הפנימיים שמתקיימים לאורך הקורס. דרישה נוספת היא הגשת כל המטלות והפרויקטים שניתנים במהלך הקורס במלואם ובמועדם.

המרצים בקורס

כך תשתלבו בשוק העבודה לאחר הקורס

הקורס מצייד אתכם בכלים וידע מקיפים להצליח  בתחום ה-DevOps. בסיומו, תוכלו להיעזר בשירותי הייעוץ והליווי התעסוקתי של המכללה כדי לבנות קורות חיים ולחשוף אתכם להזדמנויות תעסוקה רלוונטיות בארגונים מובילים בתחום. הידע והמיומנויות שתרכשו בקורס, בשילוב עם תיק העבודות והפרויקט המעשי שתפתחו, יאפשרו לכם להציג ערך מוסף משמעותי למעסיקים פוטנציאליים ולצבור ניסיון איכותי ב- DevOps.

עדיין מתלבטים? לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים!

מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם: