מאמרים

קורס לינוקס – Red Hat Linux Administrator and Cloud Engineer
מכללת ג'ון ברייס ירושלים

270

 שעות אקדמיות

על הקורס

עולם הלינוקס

Linux היא מערכת הפעלה בקוד פתוח בעלת ביצועים גבוהים, גמישות מרבית ותכונות עוצמתיות רבות, שהפכו אותה לכה מבוקשת בתכנות ובפיתוח במובייל, מוצרי חשמל, מחשבי על, שרתים ארגוניים, שעונים חכמים והיא בעלת תפקיד מכריע בפיתוח בבינה מלאכותית ולמידת מכונה.

לינוקס מאפשרת תכנות בקוד פתוח הזמין לכולם אותו ניתן לשנות ולהתאים לצרכים, תומכת במגוון רחב של שפות תכנות, נחשבת ליציבה, מאובטחת ורב גונית עם קהילה משגשגת ותומכת.

ידע בלינוקס יפתח בפניכם הזדמנויות ואופציות מגוונות רבות בעולם הטכנולוגיה לאור הביקוש הרב,  במיוחד על רקע שילוב תשתיות הענן, אוטומציה וריבוי נתונים.

איך הפך הלינוקס למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

לינוקס היא הליבה של טכנולוגיות ופיתוחים רבים – מחשוב ענן, בינה מלאכותית, למידת מכונה, פלטפורמת אנדרואיד ומכאן הביקוש הגבוה למקצועני לינוקס ועל אחת כמה וכמה לאור ההתחזקות של תרבות הקוד הפתוח.

ידע בלינוקס יכול לסייע בפתיחת מסלולי קריירה רבים ומגוונים לרבות תכנות ופיתוח, אבטחה, ניהול רשתות, AI. לינוקס נחשבת גם למערכת הפעלה יציבה ואמינה ברמה הארגונית כך שארגונים רבים מחפשים מקצועני לינוקס.

מתאים לכם לעבוד בהייטק? מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם:

מהם הכישורים שנדרשים כדי להיות לעבוד בלינוקס למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

עבודה בלינוקס דורשת סט של מיומנויות כמו הכרות עם המערכת, הגדרה, ניהול ופתרון בעיות, הבנה של מושגים ותצורות רשת, שליטה בסקריפטים, הכרות עם נוהלי אבטחה, כלי אוטומציה, ידע במערכות בקרת גרסאות, היכרות עם וירטואליזציה, ועוד.
כמו כן, חשיבה אנליטית, פתרון של בעיות טכניות.

למי זה מתאים?

לינוקס יכולה להתאים לכל מי שמתעניין בטכנולוגיה, מעוניין להשתלב בתחום ה-IT, לפתח בקוד פתוח, מי שאוהב להתמודד עם בעיות מורכבות, בעל כישורי תקשורת טובים, יכולת לתעד תהליכים ולהעניק תמיכה ופתוח ללמידה מתמשכת, כי מדובר במערכת אקולוגית דינאמית.
לינוקס מתאים גם אנשי תשתיות, תקשורת ורשתות המעוניינים לעבור לתחום התשתיות האוטומטיות ולמעוניינים ללמוד DevOps ומחשוב ענן.

איפה אפשר לעבוד ומה השכר?

ידע בלינוקס פותח צוהר להשתלבות במגוון רחב של מקומות עבודה כגון חברות IT, ספקי שירות ענן, סוכנויות ממשלתיות, גופים בתחום הבריאות, סטארט אפים, חברות טלקומוניקציה.
הכרות עם לינוקס רלבנטית לתפקידים רבים גולל ניהול מערכת, מחשוב ענן, ניהול מסדי נתונים, סייבר סקיוריטי, DevOps ועוד.

השכר הממוצע של אנשי לינוקס הוא 18,354 ₪ לחודש.

מיתוסים על תפקיד לינוקס

במרוצת השנים הצטברו הנחות שגויות בנוגע לעבודה בלינוקס, כמו למשל, שלינוקס נחשבת למערכת הפעלה מסובכת ומורכבת, אך האמת היא שיש לה פיצ'רים ידידותיים מאוד ותמיכה נרחבת, היא קלה להבנה ופשוטה למשתמשים. תפיסה מוטעית נוספת היא שלינוקס אינה מערכת הפעלה בטוחה, אבל המציאות מוכיחה אחרת ולמעשה, לינוקס נחשבת למערכת הפעלה אמינה ולאחת הבטוחות שיש.

השאירו פרטים לתיאום מבדק התאמה ללא עלות!

להיות לינוקס

עבודה עם  Linux  מגוונת מאוד הן לחדשים והן למנוסים – עצם זה שהיא פועלת בקוד פתוח, זמינה וניתנת להתאמה אישית הופכת אותה לנפוצה במגוון רחב של פלטפורמות.
אנשי לינוקס מבצעים מגוון משימות דוגמת משימות סיסטם, שדרוג מערכות, טיפול בתקלות, כתיבת סקריפטים, פיתוח תהליכי אוטומציה בסביבת מערכת ההפעלה לינוקס, ליווי ותמיכה בתשתיות Linux בסביבת מערכות מבוזרות ומורכבות, ניהול וקידום פרויקטים בסביבת לינוקס ועוד.

איך להפוך לינוקס

קורס לינוקס מהווה את המקפצה האולטימטיבית לעבודה בסביבת לינוקס ויפתח בפניכם דלתות רבות בתחום – כולל שליטה מלאה במערכת, עבודה עם שרתים, תמיכה טכנית, הכשרה בסטנדרט הגבוה שנדרש היום בתעשייה לאנשי לינוקס.
הקורס משלב לימוד תיאורטי מעמיק ואימונים להתנסות מעשית במצבים אמיתיים מעולם ה-IT.

לינוקס קורס

קורס לינוקס במכללת ג'ון ברייס ירושלים

Red Hat Linux Administrator and Cloud Engineer – הכשרה שתעניק לכם הכרות מעמיקה עם מערכת לינוקס, לרבות יסודות המערכת, פקודות בסיסיות, ניהול קבצים, תכנות Shell , הגדרות מתקדמות וניהול מערכת, ניהול שרתים, רשתות, אבטחת מידע ועוד.
הקורס אף מהווה הכנה לבחינת ההסמכה RHCSA ובמסגרתו פרויקט מעשי הכולל הקמת תשתית תומכת K8S על גבי שירותי AWS.
הקורס מעניק ידע תיאורטי נרחב ומעמיק במערכת לינוקס, ניסיון מעשי בניהול שרתים, רשתות ותשתיות וכל מה שדרוש להפוך לאנשי מקצוע מיומנים בסביבת לינוקס.

מסלול ייחודי זה מתמקד במערכות Red Hat ונותן לכם את כל הכלים הדרושים להפוך למנהלי תשתיות לינוקס מקצועיים.

מה תלמדו בקורס?

הקורס מהווה הכשרה מקיפה לתחום וכולל מודול Red Hat System Administration המעניק את כל כלי הבסיס הדרושים לתפעול שוטף של מערכת לינוקס, מודול Mastering Linux Shell Scripts for System Admin שמחזק את השליטה בכלים הטקסטואליים במערכת, כגון pipes & filters, ומעניק יכולות לכתיבה ופענוח של תהליכי אוטומציה תוך שימוש בסקריפטים ופקודות מעטפת.
לאחר שתלמדו כיצד לנהל את מערכת ההפעלה באמצעות סקריפטים מבוססי BASH, תעברו לפיתוח מתקדם יותר באמצעות שפת Python ולאחר מכן, יגיע שלב האדמיניסטרציה.
במסגרת הקורס, תלמדו על שירותי ניהול מתקדמים הזמינים בשרת המקומי, החל משיטות התקנה מתקדמות, גישה לשירותי רשת, תזמון תהליכים, ניהול מתקדם של מערכת הקבצים, איתור ופתרון תקלות ועד נושאי אבטחה כמו SELinux והגדרות בסיסיות ל-Firewall המובנה במערכת.

הקורס כולל חלק משמעותי של עולם ה-Cloud Native ויעניק לכם ידע תיאורטי נרחב ומעמיק במערכת לינוקס כולל התנסות מעשית בניהול שרתים, רשתות ותשתיות. בנוסף, הוא יכין אתכם להסמכה היוקרתית RHCSA – מנהל מערכות לינוקס, תוך התמקדות ייחודית במערכות Red Hat.

משך הקורס, ימי הלימוד והתעודה

הקורס נמשך כ- 270 שעות: 180 שעות לימוד פרונטלית וכ – 90 שעות למידה עצמית באמצעות ערכות מקוונות.

כך תשתלבו בשוק העבודה לאחר הקורס

הקורס יאפשר לכם להשתלב בתפקידים כאנשי לינוקס בארגונים או כיועצים בתחום או לשלב את הידע שרכשתם בלינוקס כחלק אינטגרלי מהעבודה – לנהל מערכות לינוקס באופן מעשי ולהתמודד עם האתגרים של עולם ה-IT  ועולם הענן.

עדיין מתלבטים? לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים!

מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם: