מאמרים

קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת 
מכללת ג'ון ברייס ירושלים

215

 שעות אקדמיות

על הקורס

תפקיד 0-2 שנות ניסיון 3-5 שנות ניסיון 6+ שנות ניסיון ראש צוות/מנהל.ת
8-10
9-12
11-13
13-19
12-15
15-18
20-24
26-31

עולם המחשבים ורשתות התקשורת

תקלה טכנית במחשב? הרשת נפלה? יש צורך להעניק תמיכה מרחוק? טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת הוא כמו "ההנדי מן" של עולם המחשוב. בעל הכרות מעמיקה ושליטה טובה בתשתיות, אחראי על התקנה ותחזוקה של מערכות מחשוב ורשתות תקשורת, פותר תקלות, בעיות חומרה, תוכנה ורשת, ממלא תפקיד חשוב בשמירה על אבטחת המערכת, אחראי לעדכן את המערכות על פי השדרוגים והעדכונים האחרונים.

טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת הוא תפקיד מהותי בעולם המחשוב. הטכנאים אחראים על אספקת תמיכה טכנית חיונית לארגונים, חברות עסקיות ופרטיים. הם ממלאים תפקיד חשוב בשמירה על תפקוד תקין של מערכות המחשוב, ובכך תורמים לשיפור היעילות והשיפור של הארגון.

אם אתם מחפשים תפקיד מאתגר ומעניין בעולם המחשוב, טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת הוא תפקיד מצוין עבורכם.

איך הפך המחשבים ורשתות התקשורת למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

בזירה הטכנולוגית המשתנה בקצב מסחרר, בעידן של טרנספורמציה דיגיטלית ועל רקע התגברות איומי הסייבר, נוכח עבודה היברידית המתבצעת חלקה מרחוק, מסתמנת עלייה משמעותית כחלק ממערך ה-IT בביקוש לטכנאי מחשבים ורשתות תקשורת, שידע ליישם, לתחזק ולהעניק תמיכה למשתמשים – עובדים ולקוחות.
מדובר בתחום בעל רלבנטיות גלובלית המציע הזדמנויות קריירה רבות ומגוונות במגוון רחב של תעשיות ומגזרים עם אפיקי קידום אטרקטיביים דוגמת ניהול רשתות, מחשוב ענן, אבטחת מידע ועוד.

מתאים לכם לעבוד בהייטק? מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם:

מהם הכישורים שנדרשים כדי להיות טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

טכנאי מחשבים ורשתות נדרש למיומנויות טכניות כולל ידע ברשתות, פרוטוקולים, ניתוב, יכולת לזהות ולהתמודד עם בעיות חומרה ותוכנה, מודעות לניהול אבטחת רשת, ידע בהגדרה והתקנה של התקני רשת, היכלות יסודית עם תשתיות רשת.
מהזווית האישית טכנאי מחשבים ורשתות נמצאים באינטראקציה עם עמיתים, לקוחות וספקים ולכן, נדרשים לכישורי תקשורת טובים. כמו כן, תכונות של ניהול זמן ויכולת למידה מתמשכת יכולים לסייע להם בהצלחה בתפקיד.

למי זה מתאים?

העבודה של טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת היא מגוונת ומאתגרת. היא דורשת ידע טכני מעמיק, יכולת פתרון בעיות ויכולת עבודה עצמאית ועם צוות.
תפקיד של טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת יכול להתאים למי שמעוניין לשלב בין ידע טכני לתפקיד שירותי, מחפש אינטראקציה עם אנשים ואוהב להתמודד עם בעיות ואתגרים. מתאים לבעלי חשיבה אנליטית, תשומת לב לפרטים, בעל חשיבה גמישה ויצירתית ותודעת שירות גבוהה.

איפה אפשר לעבוד ומה השכר?

טכנאי רשתות מחשבים ותקשורת יכולים לעבוד במגוון רחב של חברות מחברות הייטק דרך ארגונים ממשלתיים ועד ארגוני בריאות, מוסדות פיננסיים, חברות ייצור, חברות אנרגיה ושירותים, חברות ייעוץ וארגונים ללא כוונות רווח. בכל חברה התפקיד שלהם עשוי להשתנות ולקבל אופי מעט שונה מניהול ותחזוקה של מערכות מחשוב דרך הבטחת תקשורת מאובטחת וידיעה ועד ניהול רשתות לניהול מלאי, מכירות, הדרכת משתמשים ומתן תמיכה טכנית בשטח או מרחוק.
השכר הממוצע של טכנאי רשתות מחשבים ותקשורת הוא 8,907 ₪.

מיתוסים על תפקיד טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת

ישנם מספר מיתוסים ותפיסות מוטעות לגבי תפקידו של טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת. הנחה נפוצה היא שטכנאי מחשבים מתעסק רק בבעיות חומרה כמו החלפת רכיבים פגומים, אבל המציאות היא שטכנאי מחשבים ורשתות תקשורת מיומן בפתרון תקלות חומרה ותוכנה כאחד ומטפל במגוון רחב של בעיות. הנחה מוטעית נוספת היא שטכנאים אלה עובדים אך ורק עם מחשבים אישיים, אבל בפועל טכנאים אלה עובדים עם מגוון רחב של מכשירים כולל ציוד רשת ושרתים.

השאירו פרטים לתיאום מבדק התאמה ללא עלות!

להיות טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת

טכנאי רשתות מחשבים ותקשורת מתמחה בהתקנה, תחזוקה ופתרון תקלות במערכות מחשוב ורשתות תקשורת ולמעשה, אחראי להבטיח שתשתיות ה-IT פועלות בצורה יעילה וחלקה כולל מתן שרותי Help Desk.
כחלק מהעבודה, הוא אחראי על הגדרת מערכות המחשוב, מבצע תחזוקה שוטפת של רשתות תקשורת ומבצע יישומי אבטחה, גיבוי ושחזור נתונים, מעניק תמיכה למשתמשים בהתמודדות עם בעיות חומרה, תוכנה, הטמעה של יישומים ומבצע תיעוד של תצורת רשת וכדומה וביצוע השדרוגים הנדרשים.

איך להפוך לטכנאי מחשבים ורשתות תקשורת

הדרך הטובה ביותר להתחיל קריירה כטכנאי מחשבים ורשתות תקשורת היא ללמוד קורס מקצועי בתחום. קורס זה יספק לכם את הידע וההכשרה הדרושים כדי לפתח הבנה מעמיקה בחומרת מחשב, תוכנה, מושגי רשת ועוד.

לאחר סיום הלימודים, חשוב לצבור ניסיון בתפקידי תמיכה טכנית או תפקידים משיקים אחרים.

קורס טכנאי מחשבים

קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת במכללת ג'ון ברייס ירושלים

מסלול הכשרה מקצועי המעניק למשתתפים את הידע והמיומנויות הנדרשות לעבודה בתחום. הקורס מעניק ידע ושליטה בחומרה מודרנית על שלל הרכיבים שלה, כגון מעבדים, כרטיסי מסך, כוננים, ועוד, כדי לדעת כיצד לבחור את החומרה המתאימה ביותר לצרכי המשתמשים, היכרות מקצועית עם מערכות הפעלה – איתור וטיפול בתקלות, כולל שחזור מידע וכן הכרות עם רשתות תקשורת ארגוניות וביתיות, הגדרה ואיתור תקלות. כמו כן, ידע בטכנולוגיות ענן מתקדמות, כגון Microsoft Azure ו-Amazon Web Services.

קורס טכני מחשבים ורשתות תקשורת בג'ון ברייס מעניק את הידע והכלים להשתלב בתחום ה-IT במגוון סביבות עבודה.

מה תלמדו בקורס?

הקורס כולל את המודולים החשובים ביותר: מודול מבוא לחומרה ורשתות תקשורת ללימוד מבנה המחשב, סוגי החומרה השונים, התקני אחסון, רשתות תקשורת והגדרות רשת, מודול מערכת הפעלה Windows 10 כולל התקנה, הגדרה וניהול, מודול תמיכה בסביבה ארגונית לתהליכי תמיכה בסביבה ארגונית, כולל אבחון תקלות, תיקון תקלות ותחזוקה שוטפת ופתרונות ענן וכיצד להטמיע פתרונות ענן בארגונים.

בסיום הקורס, המשתתפים מבצעים פרויקט גמר מעשי המאפשר להם לתרגל את הידע והמיומנויות שרכשו במהלך הקורס. הפרויקט מדמה סביבה ארגונית אמיתית, ומאפשר למשתתפים להציג את כישוריהם בפני מעסיקים פוטנציאליים.

משך הקורס, ימי הלימוד והתעודה

הקורס משתרע על פני 215 שעות, מתוכן 165 שעות לימוד אקדמיות, 20 שעות לימוד עצמי באמצעות קורסים מקוונים של John Bryce Online Academy וכ-30 שעות עבודה עצמית על פרויקט מסכם.
לקבלת תעודת גמר מטעם המכללה, על הסטודנט לעמוד בדרישות הבאות:

נוכחות ב-80% מן המפגשים לפחות, השתתפות ומעבר בהצלחה בבחינות המסלול ובפרויקטים והגשת תרגילי בית.

כך תשתלבו בשוק העבודה לאחר הקורס

כבוגרי מכללת ג'ון ברייס ירושלים תצאו לשוק העבודה עם המידע העדכני ביותר, להשתלבות מידית בשוק העבודה כולל הכוונה מקצועית וסיוע בהכנה לראיונות עבודה וכתיבת קורות חיים.

עדיין מתלבטים? לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים!

מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם: