מאמרים

קורס חווית משתמש UX
מכללת ג'ון ברייס ירושלים

130

 שעות אקדמיות

על הקורס

עולם חווית משתמש UX

בעידן הדיגיטלי בו מתרבות החוויות הדיגיטליות ואינטראקציה בין משתמשים לממשקים – חוויית המשתמש ניצת בקדמת הבמה.
מעצבי חוויית המשתמש UX אחראים על הדרך שבה המשתמשים יתקשרו עם המוצרים הדיגיטליים.

מדובר בתחום מאתגר ומרגש בו זמנית המתעמק בפסיכולוגיה של אינטראקציה עם המשתמש ושואף ליצור ממשק חלק ואינטואיטיבי, כדי להבטיח מסע משתמש חיובי שיאפשר מעורבות גבוהה וביצועים עסקיים טובים יותר. למקצועני UX תפקיד מרכזי בעיצוב העולם הדיגיטלי ובאופן שבו משתמשים מתקשרים עם טכנולוגיה.

איך הפך חווית משתמש UX למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

בעולם הדיגיטלי של היום, יותר ויותר אנשים משתמשים במגוון רחב של מוצרים דיגיטליים, אתרים ואפליקציות. כתוצאה מכך, חווית משתמש (UX) איכותית ומושקעת הפכה לגורם קריטי להצלחה עסקית. לצד זה, התפתחות טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית, מציאות מדומה ומציאות רבודה, פותחות אפשרויות חדשות עבור מקצועני UX.

מקצועני UX נחשבים למבוקשים מאוד בשוק העבודה, ולכן הם נהנים משכר גבוה ותנאים טובים כמו גם מעבודה מרתקת.

מתאים לכם לעבוד בהייטק? מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם:

מהם הכישורים שנדרשים כדי להיות מומחה לחווית משתמש UX למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

מקצועני UX נדרשים להבנה של התנהגויות משתמשים, צרכים ומניעים באמצעות שיטות מחקר שונות, הכרות עם ארכיטקטורת מידע, נדרשים לדעת ליצור ייצוגים חזותיים של עיצובים, להעריך שימושיות של מוצר.

מעצב UX צריך להיות בעל מגוון רחב של דרישות אישיותיות והתנהגותיות, ביניהן: יצירתיות, תשומת לב לפרטים, יכולת עבודה בצוות, יכולת להעביר רעיונות בצורה ברורה, לזהות ולהתמודד עם בעיות, יכולת לנתח נתונים וחוש אסתטי מפותח.

למי זה מתאים?

עבודה ב-UX מתאימה לאנשים שנהנים מפתרון בעיות, בעלי תשוקה למחקר, מיומנויות תקשורת, סקרנות, נטייה אסתטית וויזואלית, שמתעניינים בחידושים טכנולוגיים, נהנים למצוא פתרונות יצירתיים.

איפה אפשר לעבוד ומה השכר?

מקצועני UX חוויית משתמש יכולים לעבוד בתעשיות שונות, כולל טכנולוגיה, פיננסים, שירותי בריאות ומסחר אלקטרוני, בחברות פרסום, חברות גיימינג, הן כשכירים והן כעצמאים.

מיתוסים על תפקיד מומחה לחווית משתמש UX

יש מספר מיתוסים שצצו לאורך השנים בהקשר של תחום ה-UX שכדאי להפריך. למשל, שחוויית משתמש מתייחסת רק לעיצוב אסתטי והיא הרבה מעבר לכך, היא כוללת מחקר, אסטרטגיה, ארכיטקטורת מידע, עיצוב ממשק משתמש ועוד. סברה שגויה נוספת היא ש-UX הוא תחום רק למעצבים גרפיים, ועל אף שכישורי עיצוב הם בעלי ערך רב בתחום הרי שהוא מתאים לאנשים רבים בעלי רקעים שונים שמבינים את הטכנולוגיה מאחורי מוצר דיגיטלי, צרכי לקוחות, יודעים להציג רעיונות בצורה קוהרנטית ומעניינת ועוד.

השאירו פרטים לתיאום מבדק התאמה ללא עלות!

להיות מומחה לחווית משתמש UX

עבודתם של אנשי UX היא רב תחומית – הם אחראים על יצירת חווית משתמש חיובית עבור מוצרים דיגיטליים, ועושים זאת על ידי הבנת הצרכים והרצונות של משתמשים, תכנון ועיצוב ממשקים יעילים ונוחים, וביצוע מחקרים ובדיקות שמישות. בין היתר, מגדירים דרישות פונקציונאליות ועיצוביות של המוצר, יוצרים אב טיפוס וסקיצות, למתכננים את המבנה והתוכן של המוצר, מבצעים בדיקות שמישות ועוד.

איך להפוך מומחה לחווית משתמש UX

קורס עיצוב משתמש UX יפתח בפניכם דלת לעולם המרתק של UX וילמד אתכם את עקרונות עיצוב ב-UX, מחקר משתמשים, אפיון ועיצוב ממשק משתמש, תכנון אופן השימוש והאינטראקציה עם המוצר, ארכיטקטורת מידע, ביצוע בדיקות שמישות, כולל כלים מקצועיים נוספים להצלחה בתחום.

עיצוב UX ירושלים

קורס חווית משתמש UX במכללת ג'ון ברייס ירושלים

מסלול הסמכה מקיף ואיכותי בתחום אפיון ועיצוב חוויית משתמש מבית היוצר של ג'ון ברייס הדרכה וחברת UXVIsion של טל פלורנטין.
במסגרת המסלול תלמדו את כל הכלים החשובים, תרכשו ידע נרחב ותיק עבודות עשיר שיפתח לכם דלתות בעולם של UX.

המסלול נבנה בשיתוף פעולה עם חברות מובילות בתחום, כך שתלמדו את הדברים הכי עדכניים ורלוונטיים.

הקורס מיועד לאנשי מקצוע בתחומי האינטרנט ומערכות המידע בעלי ניסיון קודם, ביניהם יזמים, משווקים, מנהלי מוצר, מנתחי מערכות, מעצבים גרפיים ועוד.

בקורס נותנים דגש על התנסות מעשית באתגרי המקצוע, תוך שילוב תכנים וכלים הכרחיים למאפייני חווית משתמש ועושים מאמצים רבים לסייע בהשתלבות בתעשייה, הן באמצעות משימות תרגול והתנסות מעשית והן באמצעות מתן משוב אישי ופיתוח מקצועי.

בוגרי המסלול משתלבים בהצלחה בחברות יעוץ וחברות מוצר מובילות.

מה תלמדו בקורס?

התוכנית משלבת תיאוריה ופרקטיקה, ומקנה ידע וכלים מעשיים לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום המרתק והמתפתח של חווית משתמש. בין נושאי הלימוד: יסודות חווית משתמש, מהות המקצוע ותמונת המצב בתעשייה, אבולוציית הטרמינולוגיה והבנה מעמיקה של מהות ה-UX, הנדסת אנוש וחוויית משתמש ונקודת המבט הנכונה לתהליך.
כמו כן, ניתוח משתמשים, אפיון ממשקי משתמש כולל סדנת סקצ'ינג וקונספט, האנטומיה של המסך

יסודות ה-Wireframing, ארכיטקטורת מידע ותשתיות ניווט, מיקרו UI ותכנון אפקטיבי של טפסים.
המסלול כולל תכנון למובייל, עיצוב ותפיסות עכשוויות, לימודי שיווק וחוויית משתמש וכן כיצד לעבוד נכון עם מפתחים,  יסודות בבדיקות שמישות וסדנה מעשית וכן תהליכי מדידת ביצועים, יסודות בניהול מוצר והצגת קונספט.

משך הקורס, ימי הלימוד והתעודה

מסלול הכשרה המקיף בן 130 שעות לימוד, 26 מפגשי ערב, וסביבות 100 שעות עבודה נוספות על פרויקטים. תקבלו הכשרה מקיפה מכל טובי המרצים, תרגול רב והתנסות מעשית, בחינת הסמכה, סיוע בבניית תיק עבודות וליווי עד מציאת עבודה בתחום.
תנאי קבלת תעודת הסמכה: נוכחות ב-80% מהמפגשים, הגשת מטלות, פרויקטים אמצע וסיום, השתתפות בהצגתם והגשת פרויקטי המסלול. עמידה בדרישות תזכה בתעודה מטעם ג'ון ברייס הדרכה ו-UXVision, אך אין התחייבות להסמיך את כלל המשתתפים.

כך תשתלבו בשוק העבודה לאחר הקורס

קורס UX במכללת ג'ון ברייס יעניק לכם את הכלים והידע הדרושים כדי להשתלב בהצלחה בתחום חווית המשתמש. הקורס מעניק ידע תיאורטי ומעשי ובמסגרתו תבנו תיק עבודות מרשים שימחיש את כישוריכם ויכולותיכם בתחום.

עדיין מתלבטים? לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים!

מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם: