מאמרים

קורס בודקי תוכנה QA
מכללת ג'ון ברייס ירושלים

580

 שעות אקדמיות

על הקורס

תפקיד 0-2 שנות ניסיון 3-5 שנות ניסיון 6+ שנות ניסיון ראש צוות/מנהל.ת
10-12
12-15
18-24
24-30

המרצים בקורס

יונית טרבלסי – אלבז

מנהלת תחום הבטחת איכות ובדיקות תוכנה בג'ון ברייס. בעלת ניסיון של מעל לשני עשורים בתחום בדיקות תוכנה ידניות ואוטומטיות.

זיו מנדל

מנכ“ל ג‘ון ברייס הדרכה, חטיבת ההדרכה של מטריקס. בעל ניסיון של שנים רבות בהדרכת מחשבים ותוכנה בצה“ל ובמסגרות מקצועיות רבות בישראל.

עולם בדיקות התוכנה QA

בדיקות טכניות קריטיות ליצירתם ולהצלחתם של מוצרים ושירותים טכנולוגיים.

בודקי QA (ראשי התיבות של Quality Assurance) מבצעים בדיקות להבטחת איכות לאורך כל מחזור חיי המוצר הטכנולוגי על מנת לזהות ולדווח על קיומם של באגים, להבטיח איכות ועמידה בסטנדרטים ובמפרט הטכני ולסייע לשיפור ואופטימיזציה של התוצרים.
עולם הבדיקות העכשווי מסווג לבדיקות ידניות ובדיקות אוטומטיות. קיימות בדיקות מסוגים שונים שמספקות תוצאות ומסקנות בהיקף רחב ובאמינות גבוהה, כולל בדיקות רגרסיה, אינטגרציה, פונקציונאליות, אבטחה וביצועים כמו גם עבודה במגוון מתודולוגיות לשיפור יכולת הבדיקה.

איך הפך בדיקות התוכנה QA למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

הביקוש לבודקי תוכנה בשוק העבודה העכשווי גבוה מאוד בשל הצורך הגובר לזהות, לדווח ולתקן באגים ולשפר את התוצרים לאורך כל שלבי הפיתוח. בודקי תוכנה בעלי השפעה מהותית על תהליכי הפיתוח ועל הפקתם של מוצרים טכנולוגיים איכותיים יותר.

בודקי תוכנה נהנים מהיצע רחב של משרות במגוון רחב של תעשיות בארץ ובעולם וכן תגמול אטרקטיבי, תנאים נוחים והזדמנויות קידום רבות. ביטחון תעסוקתי ועניין רב לאורך זמן שמשלב בין אתגרים טכניים ללמידה מתמשכת.

מתאים לכם לעבוד בהייטק? מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם:

מהם הכישורים שנדרשים כדי להיות בודקי תוכנה למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

בודקי תוכנה נדרשים לסט מיומנויות טכניות ואנליטיות כולל שליטה באמצעי ופתרונות בדיקה ידניים ואוטומטיים ומסגרות כמו Selenium, JUnit, שיטות עבודה מומלצות כמו agile.
בין הכישורים: ידע בסוגים שונים של בדיקות, תכנון תהליכי בדיקה, יצירת תסריטי בדיקה, שליטה בכתיבת שאילתות SQL ועבודה מול בסיסי נתונים ועוד.
מבחינת מיומנויות אישיותיות – כישורי תקשורת, התמודדות עם פתרון בעיות, הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר, ניהול יעיל של לוחות הזמנים.

למי זה מתאים?

התפקיד בודק תוכנה יכול להתאים לכל מי שמחפש לשלב בין כישורים טכניים לחשיבה אנליטית, אוהב תהליכים ומעוניין להשתלב בעבודה מול בסיסי נתונים, בדיקת ממשקים, כתיבת תרחישי בדיקה, הרצת בדיקות תוכנה ועוד. בעל נטייה טכנית, אנגלית טובה, כישורים אנליטיים, תשומת לב לפרטים.

איפה אפשר לעבוד ומה השכר?

מקצועני QA יכולים להשתלב במגוון תעשיות ומגזרים לרבות חברות הייטק, ביוטק, מוסדות ממשלתיים, חברות פיננסיות, מסחר אלקטרוני, גיימינג, תעשיית הרכב, ביטוח, שירותים, אנרגיה, לוגיסטיקה ועוד ולבצע בדיקות על מוצרים טכנולוגיים מוחשיים או דיגיטליים, בשלל פרויקטים ומערכות.
השכר הממוצע הוא של כבין 9-12,000 ₪ בשנה הראשונה, 11-14,000 בשנתיים הראשונות ולאחר מכן יכול להגיע לבין 17-23,000 עם ניסיון של חמש שנים.

מיתוסים על תפקיד ה-QA

הקונספציה של אנשי QA כמי שכל תפקידם הוא רק טכני במציאת באגים הוא מוטעה. מדובר בתפקיד מגוון, רחב ומשמעותי הרבה יותר. בודקי תוכנה נדרשים לחפש פגמים אך גם מציעים הצעות שיפור וייעול ומשתמשים בשלל טכניקות ואמצעי בדיקה לשיפור מתמיד של יעילות הבדיקות. מיתוס נוסף קשור לכך שמדובר בתפקיד סוליסטי ומבודד והאמת היא שאנשי QA משתפים פעולה עם אנשי פיתוח רבים, מנהלי מוצר, מנהלי פרויקטים וגם זה עם זה וזהו תפקיד שמצריך גם עבודה בצוות ולא רק עבודה פרטנית. סברה רווחת נוספת היא שמדובר בתפקיד רק למי שמתחיל את הקריירה שלו בהייטק, אבל למעשה, ישנם הרבה בודקים שמתמקצעים עם הזמן בשל הפיתוחים הרבים בתחום ומתקדמים גם לתפקידי מפתח בזירת ה-QA כמו ראש צוות, פיתוח אוטומציה ועוד תפקידים שייעודים לתכנן בדיקות בדרך טובה יותר ולשפר תהליכים לאורך חיי מחזור הפיתוח.

השאירו פרטים לתיאום מבדק התאמה ללא עלות!

להיות בודקי תוכנה QA

אם תתארו יום בחיי בודק תוכנה תגלו שמדובר בתפקיד יצירתי ומסקרן למדי, שכל יום נראה אחרת מקודמו בשל המנעד הרחב של כלי ושיטות בדיקה. בין היתר, ניהול מקרי בדיקה ותיעוד תרחישי בדיקה, ביצוע בדיקות שונות ופיקוח על התוצאות, דיווח על נתונים, זיהוי נקודות תורפה ועוד בהתאם לאופי הפרויקטים.

איך להפוך לבודקי תוכנה

הדרך המקצועית והיעילה ביותר להפוך לבודק תוכנה היא באמצעות הכשרה מקצועית ב-QA.
קורס בודקי תוכנה בדגש על צרכי התעשייה יעניק לכם את כל הכלים החשובים להשתלבות מיידית בעבודה בסיום הקורס המשלב בין תיאוריה למעשה.
תוכנית הלימודים לרוב כוללת נושאים כמו: סוגי בדיקות, טכניקות בדיקה, ניהול ליקויים, אופטימיזציה לביצועי תוכנה ועוד בשימוש כלי AI מתקדמים לתעשייה.
כדי לשפר את הסיכויים, חשוב לעבור מבדק לקבלת ההסמכה הבינלאומית – היחידה מסוגה בעולם שיכולה לפתוח דלתות רבות בעולמות ה-QA.

קורס QA ג'ון ברייס ירושלים

קורס בדיקות תוכנה QA במכללת ג'ון ברייס ירושלים

קורס בדיקות תוכנה QA במכללת ג'ון ברייס בירושלים מיועד להכשרת בודקי תוכנה QA תוך דגש על אוטומציה ושילוב של כלים וטכנולוגיות AI. הוא מחולק למודולים שונים כולל תהליכי בדיקה יסודיים, שילוב בדיקות בתהליכי פיתוח תוכנה, ניהול בדיקות, שליטה בכלי בדיקה, מודול להעמקת הידע באינטרנט ומובייל, הכרות עם שפות תכנות וכן מרתון לקראת מבחן ההסמכה הבינלאומי בבדיקת תוכנה – ISTQB.
כדי להתקבל למסלול QA במכללת ג'ון ברייס ירושלים יש להציג 12 שנות לימוד, נדרשת הכרות עם יישומי מחשב ו- ומערכת הפעלה Windows ברמת משתמש ויש לעבור ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית וכן מבדק התאמה של מכון אדם מילא.

מה תלמדו בקורס?

במסגרת הקורס תלמדו את כל מה שחשוב על מנת להשתלב בתחום כולל התמקצעות בשיטות בדיקה נפוצות, שליטה בכלי בדיקה ידניים ואוטומטיים, ניהול תהליכי עבודה ובדיקות גם בעולמות האינטרנט והמובייל. בין היתר: כתיבת תסריטי בדיקות, הכנת תהליכי בדיקה, ביצוע בדיקות, תיעוד בדיקות ועוד.

משך הקורס, ימי הלימוד והתעודה

580 שעות לימוד בהתאם לפרוט הבא:

  • 365 שעות לימוד אקדמיות
  • כ – 65 שעות למידה עצמית באמצעות הערכות המקוונות John Bryce online academy
  • כ – 150 שעות עבודה עצמית על הפרויקטים
  • לימודי ערב בין השעות 17:30-21:30 פעמיים בשבוע
    או לימודי ערב בימי ג' משולבים עם ימי ו' בשעות הבוקר 09:00-13:00
  • לימודי בוקר בין השעות 9:00-16:30, פעמיים בשבוע
  • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים
  • המכללה שומרת לעצמה את הזכות להעביר עד 20% משעות הלימוד בקורס במסגרת למידה מקוונת (Live sessions)

המכללה שומרת לעצמה את הזכות לערוך שינויים בתנאים הנוגעים לקורס על מנת להתאים את הלימודים לנסיבות שאינן בשליטתה. לרבות באמצעות שינוי מקום הלימוד, שינוי מועד פתיחת הקורס,  החלפת מתכונת הלימוד ללימודים מקוונים, ו/או הקפאת הלימודים בקורס והמשכם לאחר חלוף הנסיבות שדרשו זאת ו/או כל שינוי אחר שיידרש לאור נסיבות שאינן בשליטת המכללה כאמור. בקרות נסיבות כאמור, המכללה תבחר ותיישם כל שינוי שידרש בהתאם למיטב שיקוליה המקצועיים.

המרצים בקורס

יונית טרבלסי – אלבז

מנהלת תחום הבטחת איכות ובדיקות תוכנה בג'ון ברייס. בעלת ניסיון של מעל לשני עשורים בתחום בדיקות תוכנה ידניות ואוטומטיות.

זיו מנדל

מנכ“ל ג‘ון ברייס הדרכה, חטיבת ההדרכה של מטריקס. בעל ניסיון של שנים רבות בהדרכת מחשבים ותוכנה בצה“ל ובמסגרות מקצועיות רבות בישראל.

כך תשתלבו בשוק העבודה לאחר הקורס

לאחר הקורס תוכלו לחפש עבודה באמצעות מחלקת הכוונת והשמת בוגרים ולהיחשף להצעות עבודה בתחום שתסייע לכם גם לגבש קורות חיים. תוכלו להבליט את הידע והכלים שרכשתם במסגרת הקורס ולחפש עבודה רלבנטית על מנת לבסס ניסיון מעשי בתחום.

עדיין מתלבטים? לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים!

מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם: