מאמרים

ניתוח מערכות מידע בסביבות טכנולוגיות מתקדמות
מכללת ג'ון ברייס ירושלים

415

 שעות אקדמיות

על הקורס

תפקיד 0-2 שנות ניסיון 3-5 שנות ניסיון 6+ שנות ניסיון ראש צוות/מנהל.ת
12-15
15-17
17-21
22-24
13-15
17-23
21-27
26-31

המרצים בקורס

אייל שניידר

המנהל המקצועי של תחום ניתוח מערכות הוא אייל שניידר, בעלים של פרקטיקת ייעוץ פרטית אשר מתמחה בהנדסת תוכנה, ניתוח מערכות ואינטגרצית IT. אייל בעל ניסיון של 25 שנה בניתוח מערכות מידע ופיתוח אפליקטיבי. כמו כן אייל מטמיע מתודולוגיות ניתוח מערכות כולל ליווי פרויקטים IT בארגונים רבים. בעברו שימש כראש מדור וכראש צוות פיתוח תוכנה בממר"ם.

עולם ניתוח מערכות המידע

בעידן של הצפה במידע, ניתוח מערכות מידע מסתמן כמקצוע מבוקש במיוחד.
מנתחי מערכות מידע אחראים על איסוף, ניתוח ועיבוד של מידע עסקי כדי לסייע לארגונים לקבל החלטות מושכלות.
ניתוח מערכות מידע הוא תהליך מורכב הכולל מספר שלבים, החל מאיסוף דרישות העסק, דרך ניתוח הנתונים והתהליכים העסקיים, ועד לתכנון וביצוע של מערכת מידע חדשה או שיפור של מערכת קיימת.

במסגרת תפקיד, מנתחי מערכות מידע עושים שימוש בשיטות ובכלים מתקדמים.
מדובר במקצוע מאתגר ומעניין, המציע הזדמנויות תעסוקה רבות ומגוונות.

איך הפך ניתוח מערכות המידע למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

בעולם הדיגיטלי של היום, מידע הוא המפתח להצלחה. ארגונים רבים מבינים זאת ומשקיעים רבות בטרנספורמציה דיגיטלית, במטרה להפוך את המידע שלהם למועיל יותר, יעיל יותר ובטוח יותר.
במסגרת הטרנספורמציה הדיגיטלית, ארגונים זקוקים למנתחי מערכות מידע מיומנים שיסייעו להם בייעול תהליכים, אפיון וניתוח מערכות, הפקת תובנות משמעותיות וקבלת החלטות אסטרטגיות.
מנתחי מערכות מידע אחראים על איסוף וניתוח נתונים עסקיים, בניית מודלים עסקיים, פיתוח תוכנה ניהול פרויקטים ועוד.

 

 

מתאים לכם לעבוד בהייטק? מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם:

מהם הכישורים שנדרשים כדי להיות מנתח מערכות מידע למקצוע כל כך מבוקש ולמה כדאי להשתלב בתחום?

מנתחי מערכות מידע בסביבות טכנולוגיות מתקדמות נדרשים לשלוט במגוון רחב של כישורים טכניים לרבות שליטה בשפות תכנות, ניהול מסדי נתונים, הכרות עם ארכיטקטורת מידע, שירותי ענן, תכנון פרויקט לרבות מתודולוגיות Agile, שליטה באבטחת מערכות מידע, כתיבה טכנית, יצירת מודלים של נתונים.
חלק בלתי נפרד מההצלחה בתפקיד של מנתח מערכות מידע טמון בהבנה מעמיקה של תהליכים עסקיים, גמישות מחשבתית ומיומנויות בינאישיות ויכולת למידה מתמשכת בהתאם לשינויים בצרכים ולטכנולוגיות העדכניות ביותר בתעשייה.

למי זה מתאים?

ניתוח מערכות מידע הוא תחום שיכול לבעלי חשיבה אנליטית, שמעוניינים לעבוד עם מערכות מורכבות, בעלי נטייה טכנית וכישורי פתרון בעיות.

איפה אפשר לעבוד ומה השכר?

מנתחי מערכות מידע יכולים לעבוד בתעשיות ומגזרים שונים במגוון רחב של חברות טכנולוגיה, ארגוני בריאות, מוסדות פיננסיים, סוכנויות ממשלתיות, חברות ייעוץ, לוגיסטיקה, ארגונים ללא מטרת רווח ועוד.
השכר הממוצע למנתח מערכות מידע הוא כ-18,990 ₪ לחודש.

מיתוסים על תפקיד מנתח מערכות מידע

ניתוח מערכות מידע הוא מקצוע מבוקש ומאתגר, המציע הזדמנויות תעסוקה רבות ומגוונות. עם זאת, קיימים כמה תפיסות מוטעות הרווחות בתחום, שחשוב להפריך. מיתוס אחד הוא שמנתחי מערכות מידע עוסקים רק בפעולת האנליזה, אך במציאות מנתחי מערכות מידע הם אנשי מקצוע רב-תחומיים, בעלי הבנה עמוקה של הטכנולוגיה והניתוח, אך גם של התהליכים העסקיים. הם אחראים על איפיון, תכנון וביצוע של מערכות מידע, אשר מטרתן לסייע לארגונים להשיג את מטרותיהם העסקיות. מיתוס נפוץ נוסף הוא שמנתחי מערכות מידע מתאימים רק לארגונים גדולים. אך בפועל, מנתחי מערכות מידע יכולים לעבוד בכל גודל של ארגון, החל מחברות קטנות ועד לחברות ענק. גם עסקים קטנים זקוקים למערכות מידע יעילות וחסכוניות, אשר יכולות לסייע להם להגדיל את הרווחיות של כל עסק בכל גודל.

השאירו פרטים לתיאום מבדק התאמה ללא עלות!

להיות מנתח מערכות מידע

מנתח מערכות מידע בסביבה העכשווית הרוחשת חדשנות הינו בעל תחומי אחריות רבים מניתוח נתונים דרך הדמיית נתונים, עיצוב מסדי נתונים, פיתוח מודלים של נתונים והטמעת מחסני נתונים, כתיבת מסמכי אפיון פונקציונאליים וטכניים, ליווי צוותי הפיתוח והבדיקות, מעקב ובקרה אחר הפרויקט משלב ייזום הדרישה ועד ליישום והטמעת המערכת.
מנתח מערכות מידע  נדרש, בין היתר, לידע באבטחת מידע, ניהול מוצר כולל תכנון, פיתוח ותחזוקה של המוצר בהתאם לשינויים בשוק, שילוב אינטגרטיבי בין טכנולוגיות שונות במערכות משולבות שיעלה בקנה מידה אחד עם הדרישות הטכניות והיעדים העסקיים.

איך להפוך מנתח מערכות מידע

המסלול בדרך לניתוח מערכות מידע בסביבות טכנולוגיות מתקדמות מתחיל בהכשרה מקיפה שתכסה את התכנים החשובים לעבודה בתחום, לרבות ניהול מסדי נתונים, ניתוח מערכות, תכנות, אבטחת סייבר, שפות תכנות, ידע במחשוב ענן ובטכנולוגיות ביג דאטה, אבטחת סייבר.

חשוב גם לבנות במהלך הלימודים תיק עבודות המבוסס על פרויקטים שמדגימים ניסיון מעשי בהתאם לדרישות התעשייה.

קורס מנתח מערכות מידע במכללת ג'ון ברייס ירושלים

הקורס יכלול הכשרה המתמקדת בניתוח מערכות מידע בסביבות טכנולוגיות מתקדמות, ויעמיק את הידע והכישורים של הסטודנטים בתחום.
תוכנית הלימודים תפגיש את הסטודנטים עם מתודולוגיות שונות לניתוח, אפיון ועיצוב, תוך כדי שילוב של טכנולוגיות מתקדמות בתחום המחשוב.
במהלך הקורס, יועברו יסודות המתודולוגיה המבוססת על גישת ה-UML, הרווחת בעולם פיתוח המערכות.

מה תלמדו בקורס?

קורס ניתוח מערכות מידע מקנה לסטודנטים את הידע והמיומנויות הנדרשים לקריירה בתחום ניתוח מערכות מידע. הוא מכשיר את הבוגרים לאפיין, לתכנן ולעצב מערכות מידע בהתאם לצרכים העסקיים של ארגונים.

 

הקורס כולל לימוד תיאורטי ומעשי של מגוון נושאים בתחום ניתוח מערכות מידע, כגון: מתודולוגיות ניתוח מערכות מידע, אפיון מערכות מידע, עיצוב מערכות מידע, ארכיטקטורת מערכות מידע, משקים ותיעוד ממשקים, ניתוח מערכת בעולם הענן, מבוא לעולם ה-AI, חווית משתמש (UX), ניתוח מערכות עם דגשים לעולם ה-Mobile, ניהול פרויקטים וניתוח מערכות, מבוא לניהול מוצר, מבוא לאפיון מערכות בינה עסקית, עולם ה-Big Data כולל קורס בינה מלאכותית לניתוח עסקי.

משך הקורס, ימי הלימוד והתעודה

הקורס מתפרש על פני כ- 419 שעות לימוד המחולקים לכ-244 שעות לימוד אקדמיות – פרונטליות ולכ- 175 שעות עבודה עצמית על משימות ופרויקטים. תעודת סיום תוענק למי שעמד בדרישות המינימליות: נוכחות ב 85% מן המפגשים לפחות, הגשה ומעבר של משימות ופרויקטים והצלחה במבחנים פנימיים.

המרצים בקורס

אייל שניידר

המנהל המקצועי של תחום ניתוח מערכות הוא אייל שניידר, בעלים של פרקטיקת ייעוץ פרטית אשר מתמחה בהנדסת תוכנה, ניתוח מערכות ואינטגרצית IT. אייל בעל ניסיון של 25 שנה בניתוח מערכות מידע ופיתוח אפליקטיבי. כמו כן אייל מטמיע מתודולוגיות ניתוח מערכות כולל ליווי פרויקטים IT בארגונים רבים. בעברו שימש כראש מדור וכראש צוות פיתוח תוכנה בממר"ם.

כך תשתלבו בשוק העבודה לאחר הקורס

תעודה ממוסד מוכר כמו ג'ון ברייס בתחום כה מבוקש כמו ניתוח מערכות מידע בסביבות טכנולוגיות מתקדמות תפתח לכם דלתות בתעשייה. ניתן להגיש קורות חיים ולהציג תיק עבודות למגוון רחב של משרות בתחום.

עדיין מתלבטים? לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים!

מלאו את הטופס וקבלו ייעוץ קריירה חינם: